Bakı Karate-do Akademiyasının prezidenti, 3-cü dan qara kemer sahibi, Dünya çempionu Vüsal Abdullazade 23 dekabr 2017-ci il tarixinde Sabunçu rayonu Gencler evinde İlin yekunlarına dair hesabat verib. Vüsal Abdullazade qeyd edib ki, 2017-ci il Bakı Karate-do Akademiyasına uğurlu olub. İl erzinde ferqlenen bir sıra dövlet xadimleri, iş adamları, sened adamları, idmançılar ve onların valideynleri mükafatlandırılıb.

Belelikle Bakı Karate-do Akademiyasının 2017-ci il üzre göstericileri: Respublika çempionatlarından ve Respublika daxili ölke yarışlarından 26 qızıl, 19 gümüş, 13 bürünc medal. Beynelxalq yarışlardan ise 9 qızıl, 11 gümüş, 8 bürünc medal. Cemi: 39 qızıl medal, 30 gümüş, 21 bürünc medal qazanılıb.

Bundan elave qeyd edek ki, Bakı Karate-do Akademiyası Karate Federasiyasiyları ile baraber hemçinin Meşhur ve Qedim Türk döyüş seneti olan Alpaqut federasiyası, Azerbaycan Çoxmübarizeli İdman Döyüş Növleri Federasiyası , Azerbaycan Kempo Federasiyası, Azerbaycan Real Aykido Federasiyası ile yüksek emekdaşlıq edir.

BIR CAVAB BURAXIN

Please enter your comment!
Please enter your name here